تور آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه بوده و بعد از استانبول، به عنوان بزرگترین شهر ترکیه به شمار می رود. هر ساله گردشگران زیادی تور آنکارا را برای مسافرت انتخاب می کنند. در ادامه با راسفر همراه باشید تا توضیح دهیم دلیل این امر چیست...

چرا تور آنکارا ؟

علاوه بر جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی، سفرهای کاری نیز می تواند یکی از دلایل انتخاب تور آنکارا باشد. پایتخت ملی ترکیه خانه بسیاری از دیپلمات های خارجی و کارکنان سفارت های مختلف است. به همین دلیل آنکارا خدماتی ارائه میدهد که شاید در شهرهای دیگر ترکیه کمتر دیده شود.

دسترسی به کاپادوکیه

به دلیل وسایل حمل و نقل عمومی خوبی که آنکارا دارد، بسیاری از توریست ها از این شهر برای رسیدن به قونیه و سرزمین تاریخی کاپادوکیه استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است؛ در خود آنکارا نیز جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد.

دسترسی به جاذبه های گردشگری شهر آنکارا بسیار آسان است. تعداد زیادی از بناهای تاریخی آنکارا یا در بخش بالایی حصار باستانی آنکارا و یا در اطراف آن قرار دارند. بنابراین با وجود اینکه آنکارا شهر نسبتا بزرگی است، اما می توانید مناظر مهم آن را در یک نصفه روز (و البته با عجله) ببینید.

قلعه آنکارا، موزه رحمی کچ، موزه تمدن های آناتولی، مسجد حاجی بایرام، معبد آگوستوس و حمام های رومی تنها گوشه ای از مکان های تاریخی این منطقه هستند.

آب و هوای شهر آنکارا

شهر آنکارا به دلیل ارتفاع از سطح دریا و موقعیت جغرافیایی خود تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و برفی دارد. میانگین درجه هوا در تابستان به طور معمول بین 27 تا 36 سانتیگراد و در زمستان بین 3 تا منفی 10 درجه است. (بالاترین درجه هوای ثبت شده در تابستان 41 درجه سانتی گراد و سردترین دمای هوای ثبت شده در زمستان 21 درجه زیر صفر است)