تور ارمنستان

راهنمای انتخاب تور ارمنستان در سایت راسفر!

کشور ارمنستان اولین کشور مسیحی دنیا است. کلیسای اکمیادزین نیز اولین کلیسای جامع مسیحی در جهان بوده که در این کشور واقع شده است. اگر قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید، بدانید که در انتخاب خود اشتباه نکرده اید. اولین چیزی که در این کشور نظر شما را به خود جلب می کند، بوی غذاهای طبخ شده ی لذیذ است که از رستوران ها به مشام می رسد.

کوه های آرارات نماد سرزمین مادری در میان ارامنه می باشد. این کوه که در ایروان قرار دارد یک مکان مقدس می باشد که در انجیل نیز نامش آورده شده است. اگر می خواهید زیبایی واقعی این مکان را ببینید حتماً به آبشار این کوه بروید.

بهترین زمان برای سفر به ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهای خوش آب و هوا در منطقه قفقاز جنوبی است که هر ساله پذیرای مسافران و گردشگران بیشماری از نقاط مختلف دنیا می باشد.

مقصدی ایده آل برای گردشگرانی است که قصد دارند به کشورهایی سفر کنند که هزینه های پایین با کیفیت و فرهنگ بالا داشته باشند. بهترین زمان سفر به ایروان بر اساس آب و هوا، شانزدهم آوریل تا بیست و چهارم ژوئن (۲۷ فروردین تا ۳ تیر) و سوم سپتامبر تا بیست و یکم اکتبر (۱۲ شهریور تا ۲۹ مهر) است.

میانگین دمای هوا در ایروان به‌صورت باورنکردنی متفاوت است. با توجه به رطوبت، هوا در نیمه‌ای از سال سرد و در نیمه دیگر دلپذیر است. احتمال بارش باران و یا برف در تمام سال محتمل است. ایروان در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، رتبه ۴۰ از ۱۰۰ را دارا است.

اگر به دنبال سفر در گرم‌ترین ماه‌های سال هستید، در ماه جولای، آگوست و ژوئن به این شهر بروید. گرم‌ترین زمان سال در اواخر ماه جولای (اوایل مرداد) با دمای میانگین ۳۵٫۱ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲۰٫۱ درجه سانتی‌گراد در شب‌ها است.

 

نحوه سفر به کشور ارمنستان

اگر می خواهید به ارمنستان سفر کنید و نگران مراحل اخذ ویزا و کارهای اداری و دردسرهای احتمالی هستید، نیازی به نگرانی نیست چرا که بر حسب توافق نامه ای که در سال ۹۵ بین دو کشور ایران و ارمنستان انجام شد، شهروندان دو کشور می توانند بدون نیاز به ویزا و تنها با در دست داشتن پاسپورت شان به آنجا سفر کنند. این توافق نامه در خرداد سال ۱۳۹۵ برای بهبود روابط دو کشور ایران و ارمنستان بین این دو کشور امضا شده است. این توافق نامه به شهروندان کشور ارمنستان و هم شهروندان ایرانی اجازه می دهد تا بتوانند مدت ۹۰ روز را در کشور مقصد بمانند.

البته این موضوع فقط درباره ی ویزای توریستی صادق است و در صورتی که بخواهید برای کار، اقامت یا هر فعالیت دیگری به غیر از حوزه ی توریسم به ارمنستان بروید، باید حتما ویزا داشته باشید. مثلا ممکن است بخواهید ویزای تزانزیتی بگیرید.