تور آذربایجان

راهنمای انتخاب تور آذربایجان در سایت راسفر!

کشور آذربایجان از آن کشورهای حوزه دریای خزر است که نزدیکی های فرهنگی زیادی با ایران دارد و سفر به این سرزمین و دیدار از پایتخت آن، باکو، برای ما جذاب است. با وجود آنکه این کشور سالهاست که از اتحاد جماهیر شوروی جدا شده است ولی همچنان فضای سوسیالیستی آن دوران بر روح و روان این کشور قدیمی حاکم است.

شهر باکو پایتخت آذربایجان یکی از زیباترین و پرجمعیت ترین شهرهای دریای خزر، باکو با در اختیار داشتن منابع نفتی و گازی و همچنین داشتن جاذبه های توریستی کهن و دیدنی، برگزاری نمایشگاه های بین المللی، مسابقات بین المللی و... در تلاش است تا نام خود را در بین شهرها و کشورهای توریست پذیر و پیشرفته جهان به ثبت برساند.

برای یافتن بهترین پکیج های تور آذربایجان یا تور باکو، به راحتی می توانید از طریق بخش جستجو، تورهای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به آذربایجان

باکو، پرجمعیت‌ترین شهر منطقه قفقاز و واقع در سواحل بی‌نظیر دریای خزر است.

تمامی فصل ها برای سفر به باکو مناسب اند اما این که کدام فصل برای شما انتخاب مناسب تری خواهند بود، به علایق، روحیه و تجربیات شما بر می گردد. چرا که هر فصل ویژگی ها و رنگ و بوی خاص خود را دارد. با این حال برای عموم مردم، سه ماه بهار و نخستین ماه پاییز برای سفر به باکو توصیه می شود.

دمای میانگین در باکو در زمان‌های مختلف سال به شدت متغیر است. با توجه به رطوبت، هوا بیشتر سال با آب و هوایی معتدل روبه‌رو است؛ البته به غیر از تابستان و سرمای زمستان. احتمال بارش باران و یا برف در تمام سال کم است. باکو در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، رتبه ۴۸ از ۱۰۰ را دارا است.

اگر به دنبال سفر در گرم‌ترین ماه‌های سال هستید، در ماه آگوست، جولای و ژوئن به این شهر بروید. گرم‌ترین زمان سال در میانه ماه آگوست (اواخر مرداد) با دمای میانگین ۳۴٫۶ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲۴٫۶ درجه سانتی‌گراد در شب‌ها است.

تور باکو

نحوه سفر به کشور آذربایجان

درسال 95، در سفر رئیس جمهور ایران، آقای حسن روحانی به باکو طی امضای تفاهم نامه و سندهای همکاری که با هدف تقویت روابط بین دوکشور انجام شد. سند برنامه اجرای همکاری در زمینه گردشگری هم بین دو کشور امضاء شد ومورد توافق قرار گرفت. که طبق این تفاهم نامه ازاین به بعد ایرانی ها و آذربایجانی ها می توانند بدون ویزا به کشور همدیگر سفر کنند.

براساس تفاهم نامه امضاء شده، مردم دو کشور آذربایجان و ایران مجاز خواهند بود که حداکثر90 روز را در کشور مقابل اقامت داشته باشند. اما این قانون تا به امروز به مرحله عملیاتی نرسیده و هنوز شهروندان ایرانی برای سفر به آذربایجان نیازمند ویزا می باشند.