تور باکو

راهنمای انتخاب تور باکو در سایت راسفر!

شهر باکو پایتخت آذربایجان یکی از زیباترین و پرجمعیت ترین شهرهای دریای خزر می باشد. باکو با در اختیار داشتن منابع نفتی و گازی و همچنین داشتن جاذبه های توریسی کهن و دیدنی، برگزاری نمایشگاه های بین المللی، مسابقات بین المللی و ... در تلاش است تا نام خود را در بین شهرها و کشورهای توریست پذیر و پیشرفته جهان به ثبت برساند.

نزدیک بودن مسافت، مدرن بودن باکو، جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوان و هزینه ارزان سفر باعث شده تا شمار زیادی از ایرانی ها، شهر باکو و کشور آذربایجان را به عنوان مقصد سفر خارجی خود انتخاب کنند.

برای پیدا کردن بهترین تور باکو، کافی است به بخش بخش جستجو مراجعه کنید سپس به راحتی می توانید پکیج های تور باکو برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

تور باکو

بهترین زمان برای سفر به باکو

تمامی فصل ها برای سفر به باکو مناسب اند اما این که کدام فصل برای شما انتخاب مناسب تری خواهند بود، به علایق، روحیه و تجربیات شما بر می گردد. چرا که هر فصل ویژگی ها و رنگ و بوی خاص خود را دارد. با این حال برای عموم مردم، سه ماه بهار و ماه نخستین پاییز برای سفر به باکو توصیه می شود.

سه ماه بهار و ماه مهر، زمان بسیار دلپذیری برای سفر به شهر باکو هستند، چرا که دمای هوا ملایم است.

تابستان باکو به علت شرجی بودن و دمای بالا زیاد توصیه نمی شود. البته اگر اهل طبیعت باشید، ماه اول تابستان برای کوهنوردی مناسب است و تفریحات تابستانی و دریایی نیز رونق دارد.

ماه آبان نیز زمان مناسبی برای سفر به باکو در نظر گرفته می شود، اما باید بدانید که بعدازظهرها در این ماه دمای هوا تا ۱۵ درجه کاهش می یابد و هوا کمی سرد می شود. همچنین بارش باران در این ماه به طور متوسط ۳۷۷ میلی متر می باشد.

دمای روزانه در ماه آذر از آبان هم پایین تر می رود و بارش باران اغلب زیاد است. سفر در این ماه نیز طرفدار چندانی ندارد.

بارش باران و برف در ماه های زمستان بسیار است و دمای هوا پایین ترین زمان خود را سپری می کند. همین موضوع باکو و اطرافش را در طی ماه های دی و بهمن به مقصد مناسب ورزش ها و تفریحات زمستانی بدل می کند.

نحوه سفر به شهر باکو

همان طور که در بخش تور آذربایجان بیان کردیم، براساس تفاهم نامه امضاء شده، مردم دو کشور آذربایجان و ایران مجاز خواهند بود که حداکثر 90 روز را در کشور مقابل اقامت داشته باشند. اما این قانون تا به امروز به مرحله عملیاتی نرسیده و هنوز شهروندان ایرانی برای سفر به باکو نیازمند ویزا می باشند.