تور باتومی

راهنمای انتخاب تور باتومی در سایت راسفر!

باتومی در غرب گرجستان و در سواحل دریای سیاه قرار گرفته است و همچنین دومین فرودگاه بزرگ گرجستان را دارد. علاوه بر حاذبه های گردشگری تاریخی این شهر، پارک های گیاه شناسی های زیبایی نیز وجود دارد که می توانید در آنها گشت و گذار کنید. در فصول سرد سال هم به سمت کوه ها بروید و از ورزش اسکی لذت ببرید.

یکی از نکات مهم شهر باتومی، سرعت پیشرفت این شهر می باشد. از لحاظ معماری این شهر توسعه ی بسیاری داشته است به گونه ای که در طی چند سال، سازه های چشمگیر و تغییرات بسیاری در این شهر به وجود آمد. البته تغییرات شهری باتومی تنها به ساخت سازه های مدرن محدود نمی شود و در بخش باستانی شهر نیز بازسازی هایی صورت گرفته است. 

برای پیدا کردن بهترین تور باتومی، از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور باتومی برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به باتومی

بهترین زمان سفر به باتومی بر اساس آب و هوا، اواخر فروردین تا اواخر تیر و اوایل شهریور تا اواخر آبان است. دمای میانگین در باتومی در زمان‌های مختلف سال به شدت متغیر است. با توجه به رطوبت، هوا به غیر از چند هفته بسیار سرد در زمستان، در بیشتر سال دلپذیر است. احتمال بارش باران یا برف در تمام سال کم است. باتومی در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، نمره ۶۳ از ۱۰۰ را دارا است.

تور باتومی

اگر به دنبال سفر در گرم‌ترین ماه‌های سال هستید، در ماه آگوست، جولای و ژوئن به این شهر بروید. گرم‌ترین زمان سال در اوایل مرداد با دمای میانگین ۲۸٫۲ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲۱٫۶ درجه سانتی‌گراد در شب‌ها است.

ماه اکتبر آب و هوای باتومی نسبتا گرم و ملایم است ولی برای شنا و تفریحات آبی مناسب نیست. برای کسانی که علاقمند به آب و هوای ملایم و تفریحات غیر آبی هستند این زمان فرصت مناسبی برای سفر به این شهر است.

نحوه سفر به باتومی

براساس تصمیم دولت گرجستان، مسافرین بیشتر کشورهای دنیا از جمله ایران برای سفر به کشور گرجستان و به خصوص شهر باتومی نیازی به دریافت ویزا ندارند.