تور پکن

راهنمای انتخاب تور پکن در سایت راسفر!

پکن، پایتخت کشور پهناور چین و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور به شمار می رود. این شهر همچنان آثار و بناهای تاریخی ۵۰۰۰ ساله ای را از گذشتگان در خود نگه داشته است و از همین رو سبب شده تا سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند. البته المپیک ۲۰۰۸ هم نقش مهمی در شناساندن شهر پکن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جذاب برای توریست‌ها و تبدیل این شهر به شهری بین المللی داشت.

شهر پکن، از لحاظ جغرافیایی در شمال این کشور قرار گرفته است و دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است.

برای پیدا کردن بهترین تور پکن از میان تورهای آژانس های هواپیمایی می توانید از طریق بخش جستجو به تمامی تورها دست پیدا کنید و با استفاده از منوی جستجوی سمت راست برای فیلتر کردن آنها استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به پکن

آب و هوای شهر پکن، با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد، همواره بارانی است. در این شهر تابستان ها گرم و مرطوب بوده و زمستان ها سرد و خشک است. بهترین زمان برای سفر به پکن، ماه‌های سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) است که مصادف با پاییز طلایی و زیبای هرچه بیشتر این شهر می‌شود. شهر پکن تابستان‌های بسیار گرم و طاقت‌فرسایی دارد و اما در این فصل میزبان سیل عظیمی از گردشگران است.

همان طور که به آب و هوا برای برنامه‌ریزی سفرتان توجه می‌کنید، تعطیلات ملی را نیز در نظر داشته باشید و از آن‌ها دوری کنید. میلیون‌ها گردشگر داخلی و چینی در روزهای تعطیلات ملی به بخش‌های تاریخی پکن، هجوم می‌آورند. هتل‌ها نیز در این زمان با افزایش بسیار زیاد قیمت، در اختیار گردشگران قرار می‌گیرند. (کارگران چینی تا دو روز پس از تعطیلات ملی، تعطیل هستند.)

نحوه سفر به پکن

همانطور که در بخش تور چین بیان کردیم، برای سفر به کشور چین و تمامی شهرهایش نیاز به ویزای چین داریم. در حال حاضر سفارت چین در ایران، دو نوع ویزای عادی و نیمه‌فوری را صادر می‌کند. صدور ویزای عادی چین حدودا ده روز و ویزای نیمه‌فوری چین چهار تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.