تور بلغارستان

راهنمای انتخاب تور بلغارستان در سایت راسفر!

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که سفر به آن راحت و بی‌دغدغه است. سواحل ماسه‌های طلایی، اماکن تاریخی و مناطق سرگرم کننده ی زیادی در این کشور وجود دارد. صوفیه پایتخت این کشور است ولی وارنا سومین شهر بزرگ و مشهورترین مقصد گردشگری این کشور می باشد.

وارنا در امتداد دریای سیاه قرار گرفته و آب و هوای خنک و مطبوع و سواحل زیبا و خیره کننده اش در فصل تابستان میزبان مسافران بسیار زیادی است. شهرت سواحل وارنا آنقدر زیاد است که گاهی آن را پایتخت تابستانی بلغارستان نیز می نامند. وارنا یکی از تفریحگاه های ساحلی مشهور برای اروپایی هاست، با اینحال، در سال های اخیر به دلیل فاصله نسبتا نزدیکی که با ایران دارد و هزینه های مناسب سفر به یکی از مقاصد پرطرفدار برای ما ایرانی ها نیز تبدیل شده است.

همانطور که بیان کردیم سواحل وارنا یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است، شما می توانید روی این سواحل زیبا دراز بکشید و از صدای دریا لذت ببرید و یا از تفریحات دست جمعی موجود در آنجا استفاده کنید. در این ساحل ها همیشه تور والیبال وجود دارد و با تهیه توپ می توانید خانوادگی مسابقه والیبال ساحلی برگزار کنید! بچه ها هم می توانید در سواحل شنی بازی کنند و قلعه شنی بسازند.

از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور بلغارستان برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید و همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به بلغارستان

بهترین زمان سفر به وارنا، بر اساس آب و هوا و گردشگری، اردیبهشت تا تیر و اواخر مرداد تا مهر است.

دمای میانگین در وارنا در زمان‌های مختلف سال به شدت متغیر است. با توجه به رطوبت، هوا در نیمه‌ای از سال سرد و در نیمه دیگر دلپذیر است. احتمال بارش باران یا برف در تمام سال بسیار کم است. وارنا در میان دیگر مقاصد گردشگری جهانی، از نظر آب و هوا، رتبه ۴۳ از ۱۰۰ را دارا است.

تور بلغارستان

اگر به دنبال سفر در گرم‌ترین ماه‌های سال هستید، در ماه آگوست، جولای و ژوئن به این شهر بروید. گرم‌ترین زمان سال در اواخر ماه جولای (اوایل مرداد) با دمای میانگین ۳۱٫۱ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۱۷٫۹ درجه سانتی‌گراد در شب‌ها است.

بیشترین دمای ثبت شده بلغارستان 41 درجه سانتی گراد و کمترین آن منفی 19 درجه سانتی گراد است. لازم به ذکر است که بگوییم فصل زمستان به دلیل ارزان تر بودن هتل ها و محل های اقامتی، برای آن دسته از گردشگران تور بلغارستان که هزینه ی محدودی را برای سفر خود در نظر گرفته اند، می تواند بهترین زمان سفر به بلغارستان محسوب شود.

به تمامی مسافران تور بلغارستان پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان در ماه های ژوئن، اکتبر و دسامبر به بلغارستان سفر نکنند به دلیل این که این ماه ها از ماه های مرطوب این کشور به شمار می رود و گرمای و رطوبت هوا بسیار آزار دهنده می باشد که ممکن است سبب آزرده خاطر شدن گردشگران تور بلغارستان شود.

نحوه سفر به کشور بلغارستان

برای سفر به بلغارستان باید ویزای آن کشور را داشته باشید. برای دریافت ویزای بلغارستان علاوه بر مدارک مورد نیاز، به ضمانت نامه بازگشت از سفر و انگشت نگاری در کنسولگری بلغارستان در تهران نیز نیاز است. در صورتی که قبلا در پاسپورت شما مهر ویزای شینگن باشد، روند اخذ ویزای شما سریع تر انجام خواهد شد و احتمال دریافت ویزا بالاتر خواهد بود.