تور فرانسه

راهنمای انتخاب تور فرانسه در سایت راسفر!

فرانسه یکی از دوست داشتنی ترین و رویایی ترین مقاصد گردشگری به حساب می آید. به طوری که نزدیک 89 میلیون بازدیدکننده در سال 2017 از فرانسه بازدید کردند و بار دیگر این کشور در صدر محبوب ترین مقاصد جهان قرار گرفت. از علل محبوبیت این کشور می توان، دسترسی عالی از دیگر کشورهای اروپایی، غذاهایی در سطح جهانی، حمل و نقل عمومی پیشرفته، جاذبه های تاریخی چشمگیر و سرشار بودن این کشور از هنر، فرهنگ و احساس را نام برد.

ولی چگونه بهترین تور فرانسه را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب بهترین تور، از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور فرانسه برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه

در کشور فرانسه آب و هوا شهر به شهر متفاوت است. پاریس هیچوقت خیلی سرد نمی شود و برف به ندرت می بارد. بارش باران هم معمولا به صورت نم نم و همراه با مه است و معمولا بیشتر از یک روز طول می کشد. ماه مه خشک ترین ماه سال به حساب می آید. سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه خشک ترین بخش این کشور است ولی بارندگی در این مناطق در فصل های بهار و پاییز بسیار سنگین است. ( گاهی اوقات بارندگی در شهر کن بسیار بیشتر از پاریس است.)

بهترین زمان برای سفر به فرانسه ماه های آوریل تا ژوئن و ماه های سپتامبر تا نوامبر است که از نظر آب و هوا و همچنین سایر جنبه ها مناسب سفر است. جولای و آگوست بدترین ماه ها از نظر هجوم گردشگران است. در ماه های نوامبر تا ژانویه که هوا سرد است و توریست کمتری به فرانسه مسافرت می کنند هتل ها ارزان تر است و فرصت مناسبی برای سفر ارزان تر به این کشور رویایی است.

نحوه سفر به کشور فرانسه

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپای غربی و یکی از اعضای پیمان شینگن است که به دلیل برخورداری از جاذبه‌های هنری، طبیعی و... یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگران محسوب می‌شود.

فرانسه از سال ۱۹۹۷ میلادی به عضویت پیمان شینگن در آمده و از این رو، کلیه گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند ملزم به دریافت ویزای شینگن پیش از سفر هستند. البته گفتنی است موناکو با وجود اینکه در خاک فرانسه -ناحیه جنوب این کشور- قرار دارد، از قانون ویزای شینگن مستثنی است.