تور هندوستان

راهنمای انتخاب تور هندوستان در سایت راسفر!

هند به کشور هفتاد و دو ملت و هزار رنگ معروف است و هر کسی آرزوی حداقل یکبار سفر به آنجا را دارند. این سرزمین پر است از جاذبه های تاریخی و تنوع فرهنگی بالا که به آن شکلی جذاب و دیدنی داده است. شگفتی‌های هند به قدری است که در سفر به این کشور بایستی صبح زود بیدار شوید و دیر وقت بخوابید! بناها و قصرهای مجلل، فرهنگ و رسوم جالب و عجیب هندی‌ها، پوشش رنگارنگ مردمان این کشور و … تنها گوشه‌ای از دیدنی‌های آن هستند.

هندوستان علاوه بر تاریخ و جاذبه های تاریخی اش، پر است مراسم های زیبا و رنگارنگ که می توانید تور هندوستان خود را در آن زمان ها رزرو نمایید. طبیعت این کشور را نیز فرامش نکنید، طبیعت بکر و بی‌نظیرش برای چند روز خستگیتان را به در می‌کند. با هر سلیقه که باشید اینجا آرامشتان را پیدا می‌کنید، کوه‌های پوشیده از برف، سواحل شنی و مزارع پربار و سرسبز چای…

اگر عاشق غذاهای تند هستید، باید بگوییم جای درستی را انتخاب کرده اید. هند به غذاهای تند و پر از ادویه‌اش معروف است. خوراک‌های رنگی و متنوعی که شما را به دنیای طعم‌ها و رنگ‌ها می‌برند. با اینکه سبک اولیه غذاهای هندی، گیاهی بوده است اما با گذر زمان و حمله‌ی مغول‌ها حالا در این کشور خوشمزه‌ترین غذاهای تهیه شده از گوشت را می‌توانید تجربه کنید.

خرید سوغاتی را هرگز فراموش نکنید، بهترین سوغاتی که می توانید از هند تهیه کنید همین ادویه ها و فلفل های خاصش است.

از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور هندوستان برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

تور هندوستان

بهترین زمان برای سفر به هندوستان

تغییرات شدید آب و هوا در هندوستان امری رایج و متداول است و هنگام سفر به هند باید این موضوع را هم در نظر داشت. فصل تابستان در ایالت های جنوبی و مرکزی هند بسیار داغ و سوزان است و به ویژه شهرهایی مثل ناگپور، چنای، رانچی یا حیدرآباد شاهد گرمای زیادی است.

از طرفی، در فصل زمستان مناطق شمالی تر هند مثل دهلی نو شاهد سرما و مه زیادی خواهد بود و مناطق هیمالیایی شمال هند آنقدر سرد و پوشیده از برف می شوند که عملا تردد به آن ها غیرممکن خواهد بود.

در طول فصل موسمی هم شهرهایی مثل بمبئی یا چنای شاهد بارش های بسیار زیادی است و احتمال سیلاب و آب گرفتگی در این فصل بسیار زیاد است. بنابراین همان طور که می بینید در نقاط مختلف هند آب و هواهای مختلفی وجود دارد و بهترین زمان سفر به هند کاملا به مقصد شما بستگی دارد.

در مورد برخی شهرها، بهار بهترین زمان سفر به هند است، در مورد برخی دیگر تابستان و برخی دیگر زمستان یا فصل مانسون زمان مناسبی برای سفر به حساب می آید. اما خوبی هند این است که آنقدر پهناور و وسیع است که در هر زمانی از سال که دلتان بخواهد می توانید به یک خطه کاملا خوش آب و هوا سفر کنید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

هندوستان کشوری پهناور و واقعا شگفت انگیز است و آنقدر جاذبه و دیدنی دارد که بارها هم اگر به این کشور سفر کنید باز هم نمی توانید تمام دیدنی های آن را ببینید.

نحوه سفر به کشور هندوستان

تمام اتباع کشورهای خارجی برای ورود به هند باید دارای مدارک معتبر گردشگری بین المللی باشند. منظور از این مدارک، پاسپورت ملی و ویزای معتبری است که از سفارت یا کنسولگری هندی دریافت شده باشد. البته اتباع کشورهای نپال، بوتان و مالدیو از این قانون و شرایط مستثنی هستند. بنابراین ایرانی ها، همچون شهروندان دیگر کشورها برای سفر به کشور هند لازم است که به صورت آنلاین درخواست بدهند. ویزای توریستی از یک تا 3 ماه اعتبار دارد و هر کس با این ویزا می تواند از یک روز تا 3 ماه در هندوستان بماند و سپس برگردد. این ویزا به هیچ وجه قابل تمدید کردن در هندوستان نیست و هرکس باید به کشور مبدا بازگردد.