تور داخلی (ایران)

بسیاری از گردشگران برای گذراندن ایام تعطیلات، تورهای داخلی را انتخاب می نمایند. در ادامه با راسفر همراه باشید تا دلایل انتخاب تور داخلی را بررسی نماییم.

چرا تور داخلی؟

بسیاری از افراد عقیده دارند جهانگردی و دیدن کل دنیا را باید از ایرانگردی و تور داخلی شروع کرد. کشور ایران علاوه بر داشتن آب و هوای مناسب، دارای طبیعت شگفت انگیز و آثار تاریخی بیشماری است. علاوه بر این ها؛ وجود جاذبه های گردشگری مذهبی نیز یکی دیگر از دلایل حضور گردشگران داخلی و خارجی در شهرهای مختلف ایران است.

همانطور که گفته شد، ایران کشوری چهار فصل بوده و در هر ماه از سال و هر فصل که قصد بازدید از شهرهای مختلف ایران را داشته باشید، می توانید سفر خود را آغار نمائید. معمولا مقارن شدن تعطیلات رسمی با تعطیلات آخر هفته فرصت خوبی برای خرید تور داخلی و آغاز ایرانگردی در کنار خانواده و دوستان است.

مزیت های انتخاب تور داخلی

صرفه جویی در هزینه ها

از جمله مزیت های تور داخلی می توان به صرفه جویی در هزینه ها اشاره کرد. به دلیل اختلاف نرخ ارز ایران با سایر کشورها، معمولا هزینه سفرهای خارجی برای ایرانیان بیش از مقدار مورد انتظار می شود. در تور داخلی شما می توانید با هزینه کمتری از خدمات گردشگری، محل اقامت و غذاها و رستوران های ایرانی لذت ببرید.

استفاده بهینه از زمان

یکی از موارد مهم در هنگام سفر، فاصله تا مقصد، مدت زمان پرواز و اختلاف ساعت می باشد که باعث ایجاد خستگی و مشکل در نظم خواب مسافران در روزهای اول می شود. به دلیل نزدیکی مقصدهای داخلی، سفر به شهرهای مختلف ایران نیاز به صرف زمان زیادی نداشته و می توانید بیشتر وقت خود را به تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری اختصاص دهید.