تور اصفهان

نمی شود گفت که تور اصفهان برای چه افرادی مناسب است. شاید بهتر باشد بگوییم تور اصفهان برای چه افرادی مناسب نیست. در یک کلام؛ افرادی که به گردشگری علاقه ای ندارند!

شهر زیبای اصفهان تمام آن چیزی است که گردشگران از یک مقصد مناسب انتظار دارند. این شهر پر از بناهای تاریخی، معماری بی نظیر، جاذبه های گردشگری و المان های فرهنگی است. به تمام این ها آب و هوای مناسب را هم اضافه کنید. به راحتی دلیل علاقه گردشگران داخلی و خارجی به تور اصفهان را متوجه می شوید.

آب و هوای اصفهان

اصفهان در منطقه نیمه بیابانی مرکز ایران قرار گرفته است. آب و هوای آن در شمال و شرق تحت تاثیر منطقه کویری بوده و جنوب آن به دلیل نزدیکی به «کوه صفه» خنک تر است. به طور کلی، آب و هوای این شهر معتدل و خشک است. بنابراین کمتر شاهد بارش برف و یا باران سنگین در شهرهای اصفهان خواهید بود. در تابستان در گرم ترین حالت، دمای هوا به ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد.

اگر قصد انتخاب تور اصفهان را دارید، بهتر است بدانید؛ بیشتر گردشگران فصل بهار را مناسب ترین فصل برای سفر به اصفهان می دانند.

مراکز خرید اصفهان

از جمله مراکز خرید اصفهان می توان به بازار بزرگ اصفهان، بازار قیصریه، سیتی سنتر، مرکز خرید جلفا، مجتمع تجاری پارک، مجتمع خرید اوسانو مرکز خرید مهرسان اشاره کرد.

نکاتی راجع به تور اصفهان

  • پیاده‌روی در خیابان‌های زیبای اصفهان مانند چهارباغ و عباس‌آباد را از دست ندهید.
  • برای خرید صنایع‌دستی‌های منحصربه‌فرد اصفهان پول کافی به همراه داشته باشید.
  • غذاهای محلی اصفهان بسیار خوش‌طعم هستند آن‌ها را از دست ندهید.
  • بهتر است یک روز کامل را به تماشای میدان نقش‌جهان و بناها و مغازه‌های اطراف آن اختصاص دهید.
  • به پارک صفه در جنوب اصفهان بروید و از تله کابین، سالن بولینگ و فضای سبز آن بهره ببرید. 

از جمله جاذبه های گردشگری معروف اصفهان می توان به عمارت عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام (مسجد شاه)، کلیسای وانک، منار جنبان، کاخ چهل ستون، کاخ هشت بهشت، چهار باغ اصفهان، آتشگاه، گورستان قدیمی تخته فولاد، بازار تاریخی اصفهان، میدان نقش جهان، باغ پرندگان، پل خواجو، پل شهرستان و سی و سه پل (پل الله وردی خان) اشاره کرد.