تور ایتالیا

راهنمای انتخاب تور ایتالیا در سایت راسفر!

از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور ایتالیا برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای رسیدن به نتایج دلخواه از نظر زمان برگزاری تور، هتل مورد نظر و ... می توانید از منوی جستجوی سمت راست تورها استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به ایتالیا

بهترین زمان سفر به هر مقصد گردشگری به سلیقه هر فرد بستگی دارد. ولی به طور میانگین اکثر مسافران آب و هوای معتدل را برای سفرشان ترجیح می دهند.

ایتالیا مانند اکثر کشورهای اروپایی، آب و هوایی معتدل دارد و همچنین مثل کشورهای حاشیه جنوبی اروپا مدیترانه‌ ای می باشد. یعنی زمستان‌ های سرد و تابستان‌ های گرم دارد.

مناطق جنوبی ایتالیا هوای گرم ‌تری نسبت به شمال آن دارد و بهترین مقاصد سفر، برای افراد گرما دوست است. زمستان در نواحی جنوبی چندان سرد نیست و به نحوی است که میانگین دمای هوا حدود ۱۰ درجه است.

ماه‌ های گرم سال یعنی از مه تا سپتامبر تقریباً تمام این کشور هوای گرم دارند. ماه‌ های می و ژوئن گرم‌ ترین ماه‌ های سال در این نواحی‌ اند. نواحی شمالی منتهی به آلپ زمستان‌ های سرد و پربرفی دارد. در شهرهای میلان و تورین در زمستان بادهای سردی می‌ وزد؛ اما در پایتخت ایتالیا یعنی شهر رم، آب و هوای معتدلی برقرار است و بهترین شهر برای سفر در ایتالیا می باشد.

در واقع می‌ توان کشور ایتالیا را از نظر آب و هوایی به سه منطقه تقسیم کرد.

1. نواحی شمالی شامل ترنتو، میلان، ونیز و تورین دارای آب و هوای سرد و مرطوب در زمستان، و تابستان گرم و مرطوب است.

2. مناطق مرکزی شامل رم، فلورانس، بولونیا آب و هوایی نسبتاً معتدل در زمستان و تابستان دارد اما گاهی زمستان بسیار سرد و تابستان بسیار گرم هم تجربه می‌ کند.

3. مناطق جنوبی مانند ناپل و پوتنزا و جزایر سیسیل و ساردنی نیز زمستان معتدل و کم بارش و تابستان گرم و خشک دارد.

تور ایتالیا

ماه‌ های اکتبر و نوامبر از مرطوب‌ ترین ماه‌ های سال هستند و بیشترین بارش‌ ها در این ماه‌ ها اتفاق می افتد. همان طور که توضیح داده شد، این کشور آب و هوای متنوعی دارد و در هر فصل برای هر گردشگری با توجه به علاقه‌ اش شرایط آب و هوایی مختلفی وجود دارد؛ اما اگر از گرما یا سرمای زیاد فرار می‌ کنید و به دنبال زمانی خلوت هستید ماه‌ های اکتبر و نوامبر یا مهر و آبان می‌ تواند بهترین ماه‌ ها باشد. اگر به دنبال زمانی آفتابی و معتدل هستید ماه‌ های مارس و آوریل یا فروردین و اردیبهشت مناسب‌ ترین ماه‌ ها هستند.

نحوه سفر به کشور ایتالیا

برای استفاده از تور ایتالیا، قبل از انتخاب هوشمندانه ی تاریخ سفر، هتل مرغوب و بهترین زمان سفر، باید به فکر ویزای توریستی شینگن باشید. هرکس که بخواهد به ایتالیا سفر کند باید ویزای توریستی ایتالیا که در حوزه ی شینگن قرار دارد را دریافت نماید.

اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌شود.