تور ازمیر | تور ترکیبی ازمیر

شهر ازمیر یکی از جاذبه های کشور ترکیه و یکی از مراکز مهم تجاری است که به ترکیه کوچک معروف می باشد. اگر قصد انتخاب تور ازمیر برای سفر به ترکیه را دارید در ادامه با راسفر همراه باشید...

توضیحات مختصر راجع به ازمیر

شهر ازمیر در کنار دریای اژه قرار گرفته است. این شهر زیبا سومین شهر بزرگ و پرجمعیت ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد. همچنین دومین شهر پر جمعیت در حاشیه دریای اژه بعد از شهر آتن یونان نیز می باشد.

بهترین زمان سفر به ازمیر

آب و هوای ازمیر مشابه ایران 4 فصل است. در زمستان حداقل درجه هوا تا 12 درجه سانتیگراد می رسد. به علت وجود دریا در اطراف ازمیر تابستان های گرم و شرجی دارد که حداکثر دمای هوا به ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد.

با این که در طول تابستان، هوای ازمیر بسیار گرم است، اما گردشگران زیادی تمایل دارند که در این فصل از سال به ازمیر سفر کنند. علاوه بر آب و هوای گرم، برگزاری جشنواره‌ها و کنسرت‌های متعدد در تابستان‌ها می تواند یکی دیگر از دلایل علاقه مسافران ببرای انتخاب تور ازمیر در فصل تابستان باشد.

خرید در ازمیر

در ازمیر هم می توانید مانند سایر شهرهای ترکیه از مراکز خرید معتبر و برندهای معروف خرید نمایید. یکی از مراکز خرید ازمیر منطقه آلسان ژاك است. این منطقه شامل فروشگاه های پوشاک و وسائل الکترونیک است. مرکز خرید دیگر ازمیر، اسکله کوناک است که در نزدیکی برج ساعت واقع شده و شامل فروشگاه ها، رستوران ها و سینما می باشد.

همچنین اگر از علاقه مندان به خرید لوازم آرایشی، جواهرات و لباس های برندهای معروف هستید، حتما از مرکز خرید بالكووا دیدن نمایید. اين مركز خريد منطقه ای مخصوص سرگرمی کودکان نیز دارد.

فرودگاه ازمیر

فرودگاه عدنان مندرس برخلاف قدمت تاریخی این شهر و نیز سایر فرودگاه ‌های ترکیه نو ساز بوده و در سال ۱۹۸۷ به بهره‌برداری رسیده است. این فرودگاه به احترام یکی از نخست وزیران سابق ترکیه، یعنی عدنان مندرس نامگذاری شده است. در سال 2014، بیشتر از 10 میلیون مسافر از این فرودگاه سفر کرده ‌اند. البته 8.3 میلیون نفر از آن‌ ها مربوط به پروازهای داخلی بوده است. این فرودگاه به لحاظ ترافیک مسافری در رده پنجم فرودگاه ‌های ترکیه قرار دارد.

اگر قصد سفر به کوش آداسی را داشته باشید، باز هم مقصد شما عدنان مندرس خواهد بود. بندر کوش آداسی در فاصله 80 کیلومتری از ازمیر قرار دارد و فرودگاه عدنان مندرس نزدیکترین نقطه برای سفر به آنجا است.

از امکانات موجود در فرودگاه می توان به سالن همایش، سالن غذاخوری و رستوران‌ ها، فروشگاه‌ های خرید سوغات، باجه ‌های راهنما و ... اشاره کرد.