تور مشهد

تور مشهد دیگر مانند گذشته تنها یک تور زیارتی نیست. شهر مشهد هرساله پذیرای گردشگران زیادی چه از داخل و چه از خارج کشور می باشد. با راسفر همراه باشید تا دلایل سفر به شهر مشهد را بررسی نماییم.

چرا تور مشهد ؟

مدت‌هاست که دیگر مشهد تنها یک مقصد صرفا زیارتی برای آن‌ها که به شوق حرم امام‌ رضا (ع) به این شهر رهسپار می‌شوند، نیست. با توجه به امکانات تفریحی بسیار خوبی که در شهر مشهد ایجاد شده، مسافرین و زیارت کنندگان می‌توانند روزها به تفریح و خوش‌گذرانی در این شهر مقدس بپردازند.

جدا از چندین پارک و پارک آبی در سطح شهر، مراکز خرید فوق‌العاده‌ای نیز در شهر مشهد ایجاد شده‌اند که آن از دسته مسافرینی که عاشق خرید سوغاتی هستند می توانند به آنها مراجعه نمایند.

از جمله بهترین مراکز خرید شهر مشهد عبارتند از : مرکز خرید پروما، مجتمع تجاری الماس شرق، مرکز خرید آرمان، مرکز خرید خورشید، مجتمع تجاری وصال، مرکز خرید کاسپین مد، مشهد مال، مرکز خرید زیست خاور و مرکز خرید فردوسی هستند.

جاذبه‌های مشهد آنقدر زیاد است که آن را به یکی از مدرن‌ترین شهرهای ایران بدل کرده است. با این حال به دلیل وجود هتل های زیاد در مشهد، هنوز هزینه‌های اقامت و مخارج هنگام سفر در این شهر تا حد زیادی نسبت به بسیاری مقاصد گردشگری داخل مناسب‌تر است.

آب و هوای مشهد

مشهد آب و هوایی معتدل و نسبتا خشک دارد. فصول آن درست سر جای خود قرار گرفته‌اند به شکلی که به در بهار هوایی مطبوع، در تابستان هوایی بسیار گرم و خشک، در پاییز نسبتا سرد و زمستان‌ها نیز سرد و خشک می‌شود. با این حال در هیچ فصلی هوا غیر قابل تحمل نمی‌شود و گرما و سرمایش در اندازه‌ی خوبی برای گردشگران تور مشهد خواهد بود. به همین دلیل است که در طول سال حدود چند صد میلیون زائر به این شهر سفر می‌کنند.

فرودگاه شهر مشهد

اگر قصد دارید با هواپیما به شهر مشهد سفر کنید، لازم است بدانید که؛ فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مسافت خیلی زیادی تا شهر ندارد و به واسطه وجود تاکسی‌های زیاد، ون، اتوبوس‌های شهری و خط مترو، دسترسی به آن به سادگی انجام می‌پذیرد. این فرودگاه با دو باند موازی و مساحتی بالغ بر ۵۴۰ هکتار، ازجمله بزرگ‌ترین فرودگاه‌های ایران محسوب می گردد.