تور عمان

راهنمای انتخاب تور عمان در سایت راسفر!

عمان کشوری در سواحل خلیج فارس و در جنوب کشورمان ایران است. این کشور پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی است و رشد گردشگری بسیار خوبی داشته تا جایی که جزو یکی از مقصدهای محبوب شناخته می شود. پایتخت عمان مسقط است که پر از مکان های دیدنی مناسب برای همه سلیقه ها می باشد.

شاید تصور کنید کمتر کسی کشور عمان را به عنوان اولین گزینه و انتخاب برای سفر برمی‌گزیند، ولی امروزه عمان به یکی از مقاصد گردشگری محبوب میان مردم به خصوص ایرانیان تبدیل شده است.

عمان دارای مناظر و چشم‌اندازهای متنوعی است. سواحل طولانی، بازارهای شلوغ، ساختمان‌های سفید، شترهایی به رنگ کوه، قلعه‌ها و بیابان‌های نارنجی رنگ، همه چیز زیباست.

پایتخت عمان، مسقط مرکز مروارید و ماهی است و در آن ماهیگیری سنتی انجام می‌شود و قایق‌های کوچک به همین منظور مورداستفاده قرار می‌گیرند. معماری مسقط خیره‌کننده است، این معماری گذشته و آینده این شهر را نشان می‌دهد.

عمان مناظر، طبیعت و معماری زیبایی دارد و پر از تجربیات فوق‌العاده و فرهنگ متنوع است. می‌توانید برای سفر بعدی خود این کشور را اتخاب کنید.

برای انتخاب بهترین تور عمان می توانید از طریق بخش جست و جوی سایت راسفر، تمامی پکیج های تور عمان را مشاهده کنید و برای فیلتر کردن نتایج از موی سمت راست استفاده نمایید.

تور عمان

بهترین زمان برای سفر به عمان

بهترین زمان سفر به مسقط بین بازه زمانی مهر تا اسفند است که شهر مسقط بهترین هوا را در طول این ماه ها تجربه می کند. فصل زمستان که بهترین زمان سفر به مسقط می باشد، دارای آب و هوای مطلوب و خنک بوده که گردشگران و توریست های تور مسقط را وسوسه می کند تا در این فصل به شهر مسقط سفر کنند. یکی از فستیوال های مهمی که هر ساله در بهمن ماه در کشور عمان برگزار می شود، موجب شده تا تعداد زیادی توریست تور مسقط به شهر مسقط سفر کنند و همین امر باعث افزایش قیمت هتل های این شهر شده است، در نتیجه اگر قصد دارید برای دیدن این فستیوال به شهر مسقط سفر کنید، پیشنهاد می شود تا هتل خود را از قبل رزرو کنید تا به مشکل برنخورید.

در ماه های شهریور و مهر که بارش باران های فصلی آغاز می گردد و هوای مسقط کمی خنک می شود، کوهستان ها هم سرسبز شده و همین امر موجب شده تا تعداد زیادی از گردشگران و توریست های تور عمان در این زمان به شهر مسقط سفر کنند تا از هوای بسیار مطلوبی که در این منطقه برقرار می شود لذت ببرند و به بازدید از مناطق دیدنی و گردشگری مسقط بپردازند. اگرچه در بازه زمانی فروردین تا مرداد هوا بسیار گرم می شود ولی برای آن دسته از توریست ها و گردشگران تور مسقط که از شلوغی و ازدحام بیزار هستند زمان بسیار مناسبی برای سفر می باشد. تنها نکته قابل ذکر این است برای جلوگیری از گرما زدگی، به هنگام غروب از هتل خارج شوید و از جاذبه های شهر دیدن کنید.

نحوه سفر به کشور عمان

کلیه شهروندان ایرانی که قصد سفر به عمان را دارند باید باید قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا این کشور کنند. لازم به ذکر است که جهت دریافت ویزای توریستی نیازی به مصاحبه با شخص مسافر نیست، ولی برای ویزا‌های تجاری و کاری قوانین متفاوت است.

طبق توافقات جدید از این پس اتباع ایرانی می‌توانند به صورت آنلاین یا درصورت ورود به فرودگاه مسقط، روادید یک ماهه این کشور را دریافت کنند.