تور پاتایا

راهنمای انتخاب تور پاتایا در سایت راسفر!

پاتایا یک شهر ساحلی کوچکی است که نه تنها یکی از پربازدیدترین جاهای تایلند به حساب می آید، بلکه در جهان نیز از پربازدیدترین هاست. پاتایا و بانکوک بسیار نزدیک به هم هستند به همین دلیل باعث شده که اکثر تورها به صورت ترکیبی بانکوک و پاتایا برگزار شود.

این شهر ساحلی دارای جاذبه‌های زیادی از جمله جزیره‌ی مرجانی، باغ‌های زیبا، مراکز فرهنگی مذهبی و موزه‌های دیدنی است که دست کم ارزش یک بار بازدید را دارند. یکی از مهم ترین نکات سفر به این منطقه، مقرون به صرفه بودن آن برای اغلب اقشار جامعه است.

بسیاری این شهر را با مراکز فسادش می‌شناسند، اما بدون شک اگر کمی دقت کنیم، جاذبه‌های سالم بسیاری را در آن خواهیم یافت.

برای پیدا کردن بهترین تور، از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور پاتایا برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به پاتایا

پاتایا دارای اقلیمی گرمسیری است که به دلیل نزدیکی با بانکوک، شباهت بسیاری به آب و هوای این شهر دارد اما به دلیل ساحلی بودنش، هوای نسبتا خنکتری دارد. زمستان‌های این شهر خشک و دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است اما در ماه آوریل، هوا بسیار گرم می‌شود. فصل‌های بارانی اساسا از ماه مه تا نوامبر طول می‌کشند، ولی در طول ماه‌های سپتامبر و اکتبر بارش شدیدتری را شاهد خواهیم بود. در این شهر، باران به جای بارش نم نم و طولانی، بیشتر به صورت رگباری و کوتاه مدت می‌بارد پس هنگام سفر به پاتایا در فصول بارانی، با دانستن این نکته آمادگی لازم برای مقابله با چنین شرایطی را داشته باشید.

بین ماه های آبان تا بهمن، پاتایا خنک‌ترین روزهای خود را تجربه می کند. بنابراین در این زمان، حجم بالایی از گردشگران در شهر به چشم می‌خورند و هزینه‌ها در بالاترین حد ممکن خود هستند. دمای هوا میان ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است و این ماه‌ها را می‌توان خنک‌ترین و خشکترین روزهای پاتایا نامید. در نتیجه می‌توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از طبیعت پاتایا و لذت بردن از تفریحات آبی این شهر است.

تور پاتایا

هتل‌های پاتایا دارای فصول پرگردشگر مخصوص خودشان هستند. به تبع زیاد شدن گردشگر در ماه نوامبر تا مارس، قیمت انواع هتل افزایش می‌یابد که البته در طول تعطیلات کریسمس، به بالاترین حد ممکن می‌رسند. خارج از این مدت را می‌توان فصول کم گردشگر یا Low Season نامید که به تبع آن قیمت‌ها سیر نزولی پیدا می‌کنند. در این مدت و به خصوص در هتل‌های لوکس، می‌توان با قیمت‌های خوبی اتاق رزرو کرد.

نحوه سفر به پاتایا

برای استفاده از تور پاتایا نیاز به دریافت ویزای توریستی تایلند می باشد که به شما اجازه ی اقامت 30 روزه در این کشور و به خصوص پاتایا را می دهد. برای ورود به تایلند، گذرنامه باید به مدت 6 ماه برای تمامی اتباع کشورهای ایران، اعتبار داشته باشد.