تور راس-الخیمه

راهنمای انتخاب تور راس-الخیمه در سایت راسفر!

راس الخیمه یکی از 7 امیر نشین امارات متحده عربی است. نام آن برگرفته از معنای "پرتگاه کلبه های کوچک" است که می توان آن را به ساختمان های بومی که در امتداد ساحل قرار دارند نسب داد. امارات در بخش شمالی امارات متحده عربی، در مرز درون بوم موسندم در عمان قرار دارد.

این شهر علاوه بر تفریحات هیجان‌انگیزی نظیر طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا، با جاذبه‌های متعدد پذیرای گردشگران است. نام قدیمی آن، «جلفار» بوده و از سمت شمال شرقی و جنوب در کنار عمان قرار گرفته و غرب آن به صورت زمین‌های کم‌ارتفاع و بیابان است و شمال آن رشته‌کوه‌هایی قرار دارند که در دهستان شعم به دریای خلیج فارس ختم می‌شوند. از روستاهای توابع راس‌الخیمه می‌توان به شعم، الرمس، العربی، النخیل و الحدیبه اشاره کرد. خصب، فجیره و دبی، شهرهای اطراف این شهر هستند.

برای تفریح در تور راس‌الخیمه می‌توانید با یک ماشین شاسی‌بلند لوکس در بیابان‌های شنی گردش کنید یا در کوهستان‌های زیبا با «زیپ لاین» (Zip line) هیجان وصف‌ناشدنی را تجربه کنید. از کوهنوردی در کوه جیص (Jabel Jais) با زیپ‌لاین و مسیر کوه‌پیمایی آهن‌کوب شده یا کمپ صحرایی بادیه‌نشین گرفته تا گشت و گذار در منطقه حفاظت‌شده صحرای ال وادی (مناسب سوارکاری بر پشت شترها یا اسب‌های زیبا)، سافاری کوهستانی در کوه‌های هاجر، سافاری بیابان در روستای کویری باساتا، نمایش شاهین در «بنیان تری الوادی» (Banyan Tree Al Wadi) و... می‌تواند اوقات به یادماندنی را برایتان بسازد.

برای تهیه ی بهترین تور راس-الخیمه، از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج ها برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

تور راس-الخیمه

بهترین زمان برای سفر به راس-الخیمه

فاصله راس الخیمه تا دبی حدود 110 کیلومتر و از لحاظ زمانی 1 ساعت و 20 دقیقه با ماشین می باشد پس از لحاظ آب و هوایی بسیار نزدیک به دبی می باشد. همانطور که می دانید دبی آب و هوای گرمسیری بیابانی دارد. تابستان ها به شدت گرم و مرطوب و متوسط دمای روز حدود ۴۱ و در شب حدود ۳۰ درجه سانتی گراد است. زمستان ها گرم و کوتاه و متوسط دمای روز حدود ۲۳ و در شب ۱۴ درجه سانتی گراد است. بیشتر روزهای سال آفتابی است و مقدار بارش باران در دهه های اخیر افزایش پیدا کرده و سالانه حدود ۱۵۰ میلی متر است که بیشتر در ماه های آذر تا اسفند اتفاق می افتد.

بهترین زمان برای سفر به این شهر حد فاصل ماه‌های نوامبر تا مارس است. در طی این ماه‌های به اصطلاح زمستانی، آب و هوای دبی به نسبت مطبوع‌تر می‌شود. این در حالی است که در این زمان از سال نیز، از انبوه گردشگران کاسته نمی‌شود.

نحوه سفر به راس-الخیمه

راس-الخیمه هم مانند دبی و کشور امارات نیاز به دریافت ویزای توریستی دارد. مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی ۱۴ روز است؛ به عبارت دیگر، مسافر ملزم است که قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تاخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.