تور سوچی

راهنمای انتخاب تور سوچی در سایت راسفر!

سوچی شهری توریستی و واقع در غرب روسیه است که طویل ترین شهر اروپا و بزرگترین شهر توریستی این کشور محسوب می شود. این شهر خوش آب و هوا که سرشار از جاذبه های طبیعی، تفریحی و تاریخی است، هم جای خوبی برای استراحت است و هم جای خوبی برای گشت و گذارهای تفریحی و فرهنگی. 

سوچی کامل ترین فهرست را برای تفریحات و تعطیلات تابستانی دارد. این شهر خانه ی بسیاری از تفریحات مورد علاقه توریست ها است:

دریا، قایقرانی، کوهستان و تله کابین، سافاری، شهربازی با ترن های بزرگ و از همه جذاب تر اسکای پارک. به این لیست می توان طبیعت بکر و زیبا را هم اضافه کرد.
سوچی سالانه حدود 4 میلیون توریست به خود جذب می کند که اکثر آنها تابستان به این شهر سفر می کنند. چرا که این شهر به «پایتخت تابستانی روسیه» و «مروارید دریای سیاه» هم معروف است.

تور سوچی

بهترین زمان برای سفر به سوچی

متوسط دمای سوچی در طول روز ۱۸٫۴ و در طول شب ۱۱٫۱ درجه سانتیگراد است. بهمن سردترین ماه سال است و دمای هوا در این ماه در طول روز بین ۵ تا ۱۵ درجه سانتیگراد و در طول شب بین ۲ تا ۱۰ درجه سانتی گراد می باشد.

مرداد گرم ترین ماه در این شهر است و دمای هوا در طول روز بین ۲۵ تا ۳۰ و در طول شب حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است. معمولا در آب و هوای این شهر نوسانات زیادی رخ نمی دهد و بیشترین دمایی که داشته مربوط به ۳۰ جولای سال ۲۰۰۰ بوده است. کمترین دمایی که تاکنون از این شهر به ثبت رسیده مربوط به ۲۵ ژانویه ۱۳۹۲ بوده که دمای هوا به منفی ۱۳٫۴ درجه سانتی گراد رسیده بود. در این اواخر هم در ۴ ژانویه ۲۰۱۶ دمای هوا منفی ۷٫۳ درجه سانتی گراد شده که سردترین دمای این مدت بوده است.

ماه های شلوغ گردشگری در سوچی ژوئن تا آگوست است در این زمان گردشگران زیادی به سواحل دریای سیاه می روند تا تعطیلات تابستانی خود را بگذرانند. در طی این سه ماه قیمت اقامت، سفر و غذا به شدت بالا می رود. اگر می خواهید در طول این مدت به سوچی سفر کنید حتما یک ماه زودتر هتل خود را رزرو کنید چون هتل های اقامتی در این ایام خیلی زود پر می شوند. برای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ در این شهر هتل های زیادی ساخته شد و می توانید با توجه به شرایط خود بهترین هتل را از بین آن ها انتخاب کنید. دسامبر تا مارس بهترین فصل برای رفتن به کوهستان کراسنایا پولیانا و اسکی است و در این زمان هتل ها پر از اسکی بازانی می شوند که از نقاط مختلف جهان به این مکان آمده اند.

شهر سوچی و مناطق اطراف نزدیک ساحل در بین ماه های نوامبر تا مارس خیلی خلوت هستند. در کوهستان کراسنایا پولیانا ماه های خلوت بین جولای تا نوامبر است چون دیگر نمی شود اسکی بازی کرد.

نحوه سفر به کشور سوچی

هر گردشگری برای ورود به شهر سوچی همانند دیگر شهرهای روسیه، نیازمند دریافت ویزا می باشد. همان طور که در بخش تور روسیه بیان کردیم، ویزای توریستی روسیه به صورت 14 روزه و یا یک ماهه صادر می شود.