تور تفلیس

راهنمای انتخاب تور تفلیس در سایت راسفر!

همه ی مردم، گرجستان را به تفلیس و باتومی می شناسند. تفلیس، پایتخت جذاب و حیرت انگیز گرجستان، به دلیل مهمان نوازی و خون گرمی مردمانش بسیار شهرت دارد.

تفلیس بزرگترین شهر این کشور است و از لحاظ جغرافیایی در ۱۲۰ کیلومتری رشته کوه های قفقاز و نزدیکی دریای سیاه قرار گرفته است. این شهر با مجموعی از معماری باستانی و مدرن ساخته شده است و وجود کلیساهای قدیمی نشان دهنده ی شواهدی مبنی بر سکونت انسان در قرون وسطی می باشد و قدمت آن به 4000 سال پیش باز می گردد.

آبهای گرم تفلیس همواره نقش مهمی در این شهر ایفا کرده اند. وقتی این شهر مرکز مهمی در راه ابریشم بود، بازرگانان قبل از ورود به شهر، به این حمام ها می رفتند. اسم شهر تفلیس از کلمه گرجی "تبیلی" به معنی "گرما" گرفته شده است.

بهترین تورهای تفلیس از طریق بخش جستجو در سایت راسفر به راحتی برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.


بهترین زمان برای سفر به تفلیس

شهر تفلیس به دلیل نزدیکی آن به کوه و وزش باد از سوی این کوه ها تابستان های نسبتا گرم و زمستان های بسیار سردی دارد. شرایط اقلیمی این شهر نسبتا نیمه گرمسیری و مرطوب بوده و میانگین دما در سال حدود ۲ درجه ی سلسیوس اندازه گیری شده است. بهترین زمان برای سفر به این شهر گرجستانی در ماه های مرداد و شهریور است چرا که می توانید از تفریحات ساحلی این شهر به طور کامل بهره ببرید. اما اگر می خواهید که سفرتان به تفلیس کم هزینه بشود سعی کنید در فصل زمستان که حجم مسافران تفلیس کاسته می شود به این شهر سفر کنید البته اگر با هوای سرد مشکلی ندارید. پس اگر در فصل سرد می خواهید به تفلیس بروید باید توجه داشته باشید که لباس های گرم و مناسبی همراه خودتان ببرید.

بهترین زمان سفر به تفلیس، فصل بهار است؛ زمانی که هوا خیلی گرم یا سرد نیست. ممکن است در ماه‌های اخیر بهار، تفلیس شاهد بارش‌های پراکنده باشد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که چتر و بارانی نیز به همراه داشته باشید. ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)، پر باران‌ترین ماه فصل بهار است.

نحوه سفر به تفلیس

همان طور که در بخش تور باتومی نیز بیان کردیم؛ براساس تصمیم دولت گرجستان، مسافرین بیشتر کشورهای دنیا از جمله ایران برای سفر به کشور گرجستان و به خصوص شهر تفلیس نیازی به دریافت ویزا ندارند.