تور تایلند

راهنمای انتخاب تور تایلند در سایت راسفر!

تایلند یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا، برای خیلی ها به عنوان بهترین کشور دیدنی این منطقه از آسیا شناخته می شود. موقعیت جغرافیایی خوب و نزدیک بودن به ایران، تور تایلند را به یکی از پر فروش ترین تورها در کشورمان تبدیل کرده است.

از مکان های مورد احترام تایلندی ها گرفته تا بناهای مذهبی، تاریخی و طبیعت بکر، سواحل فوق العاده و جنگل های انبوه سبز و پر از زندگی، باید بگوییم که این ها تنها یک توصیف کوچک از این کشور است. زیبایی های این کشور غیر قابل توصیف می باشند.

اگر خیلی طرفدار گرما نیستید، سفر خود با تور تایلند را برای فصول سرد برنامه‌ریزی کنید. آب و هوای تایلند به ندرت خیلی سرد می شود و متوجه خواهید شد که می‌توانید درجه حرارت را به راحتی مدیریت کنید و در شرایط آب و هوایی کاملا مناسب از اماکن دیدنی تایلند دیدن کنید.

برای پیدا کردن بهترین تور با بهترین شرایط، از طریق بخش جستجو به راحتی می توانید پکیج های تور تایلند برای تمامی آژانس ها را مشاهده نمایید. همچنین برای فیلتر نتایج می توانید از منوی جستجوی سمت راست استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

اگر نظر ما را بخواهید هر ماهی از سال برای رفتن به تور تایلند مناسب است؛ ولی بهترین زمان برای سفر به این کشور، در حالت کلی خیلی به این بستگی دارد که شما از سفرتان چه انتظاری دارید. واقعیت این است که هر زمانی از سال مزایا و معایب خودش را دارد. برای بسیاری از مردم، وضعیت آب و هوا مهمترین عامل تصمیم‌گیری است، ولی اوضاع به سادگی گفتن این که بهتر است در فصل خشک سفر کنید و از فصل بارانی دوری کنید نیست.

وقتی بحث از آب و هوای تایلند باشد، هیچ ضمانتی وجود ندارد. همانطور که ممکن است روزهای پشت سر هم آفتابی وجود داشته باشد، همانطور هم هر زمانی از سال ممکن است باران ببارد. هر وقتی از سال که به تور تایلند بروید، شما با آب و هوایی گرم و مرطوب مواجه هستید، ولی تفاوت‌هایی در منطقه و فصل‌ها وجود دارد.

تور تایلند

در فصول گرم سال (مارس تا می) دیدن جاذبه‌ها بهتر است برای صبح‌ها یا غروب‌ها برنامه‌ریزی شود و مطمئن شوید که آب زیادی می‌نوشید. بهترین راه برای خنک شدن در این زمان در تور تایلند شرکت در فستیوال سونگکران در نیمه آوریل است. مشهورترین فستیوال آب تایلند تجربه‌ای شگفت‌انگیز برای جوانان و آن‌هایی است که دلشان همچنان جوان است.

فصل بارانی تایلند (ژوئن تا اکتبر) را می‌توان به ماه‌های ژوئن تا اکتبر نسبت داد، اما مناطقی وجود دارند که به نظر می‌آید در آنها این فصل از همان ماه می شروع می‌شود. جای تاسف دارد که خیلی از مسافران تور تایلند از آمدن به سفر در این ماه‌ها پرهیز می‌کنند. درست است که وقتی باران می‌بارد، سیل‌آسا می‌بارد، اما به طور معمول چند روز پشت سر هم این اتفاق نمی‌افتد. بین باران‌ها کلی آفتاب هم وجود دارد و هوا همچنان خیلی گرم است.

بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند، در فصل خنک سال از نوامبر تا فوریه است. این ماه‌ها معمولا بیشترین ساعت‌های تابش آفتاب و کمترین میزان بارش را دارند. رطوبت نیز در این ماه‌ها پایین‌تر از همیشه است. به خاطر هوای خوب و این واقعیت که فصل خنک با فصل زمستان در کشورهای غربی همزمان است، این ماه‌ها فصل پر گردشگر تایلند را شکل می‌دهند. پروازها به تایلند در این وقت از سال معمولا گران‌تر هستند، مخصوصا در دسامبر و دوره کریسمس. قیمت هتل‌ها و اقامتگاه‌ها هم، به خصوص در جزیره‌ها و سواحل بالاتر می‌رود. جاذبه‌های گردشگری تایلند مانند کاخ بزرگ و بازار شناور هم در این ماه‌ها شلوغ‌تر از هر وقتی هستند.

نحوه سفر به کشور تایلند

تمامی اتباع کشور ایران ملزم به دریافت ویزای تایلند، برای مدت اقامتشان که باید حداکثر 30 روز باشد و از طریق فرودگاه بین المللی نیز وارد تایلند می‌شوند، هستند. برای استفاده کردن از شرایط عدم دریافت ویزا، در صورتی که زمینی قرار است به تایلند بروید، باید حداکثر زمان اقامتتان 15 روز باشد تا احتیاج به دریافت ویزا و گذراندن فرایند دریافت آن را نداشته باشید. ( اتباع کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلستان و ایالات متحده امریکا حداکثر مدت اقامتشان در صورت انتخاب سفر زمینی به این کشور 30 روز در نظر گرفته شده است که احتیاج به دریافت ویزا ندارند)

تمامی گردشگران باید گذرنامه معتبر، منابع مالی کافی و بلیط بازگشت به کشور مبدا در مدت زمان قانونی اقامت (از آن زمان که مهر ورود به کشور توسط مامورین در گذرنامه زده می‌شود) را به همراه داشته باشند.

برای ورود به تایلند، گذرنامه باید به مدت 6 ماه برای تمامی اتباع کشورهای ایران، اعتبار داشته باشد.