تور ارومیه

یکی دیگر از تورهای محبوب داخلی را می توان تور ارومیه دانست. هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی تور ارومیه را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می نمایند. در ادامه با راسفر همراه باشید.

چرا تور ارومیه ؟

آذربایجان غربی را می توان یکی از بزرگترین استان های ایران نام برد. مرکز این استان، شهر پهناور ارومیه می باشد که از قرار معلوم با دریاچه زیبای ارومیه معرف حضور همه است. این استان زیبا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. شهر زیبای ارومیه به تنهایی نیمی از این جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است و به همین دلیل تور ارومیه مورد توجه بسیاری از افراد می باشد.

آب و هوای ارومیه

همانطور که می دانید کشور ایران یکی از کشورهای چهار فصل دنیا می باشد. از لحاظ آب و هوا، غرب و شمال غربی ایران را می توان از مناطق خنک و سرد ایران معرفی کرد، که زمستان های طاقت فرسایی دارند. استان آذربایجان غربی با مرکزیت ارومیه در شمال غربی کشور واقع شده است و این نشان از آب و هوای سرد این استان در فصل زمستان و آب وهوای معتدلش در تابستان دارد و در کل می توان گفت شما در این خطه گرمای آزار دهنده ای را حس نخواهید کرد و از این حیث برای گردشگران عزیز خوب می باشد.

زمان مناسب برای سفر به ارومیه

همانطور که گفته شد، استان آذربایجان غربی در قسمت شمال غربی کشور واقع شده و دارای آب و هوای بسیار خنکی در فصل های بهار و تابستان بوده و زمستان های آن سرد می باشد. بنابراین اگر زمان سفر از لحاظ آب و هوایی برای شما مهم می باشد، شما می توانید در فصولی چون تابستان و بهار بهترین تجربه را از سفر به این خطه داشته باشید. البته لازم به ذکر است؛ در این فصول با توجه به هجوم گردشگر، هزینه ها به صورت ناچیزی بالا می رود که این موضوع آنچنان مهم نمی باشد.

فصل زمستان در ارومیه یکی از بهترین فصل ها برای افرادی است که به برف و ورزش های زمستانی علاقه مند هستند.