تور ویتنام

راهنمای انتخاب تور ویتنام در سایت راسفر!

ویتنام در جنوب شرق آسیا می‌تواند مقصد خوبی برای سفر به این منطقه باشد. ویتنام یکی از کشورهای واقع در جنوب شرق آسیا در مقایسه با سایر کشورهای این منطقه که مقاصد گردشگری محبوب و شناخته‌ شده‌ای در جهان هستند مثل تایلند، مالزی، چین و حتی فیلیپین، کمتر در میان گردشگران شناخته شده است و بسیاری از گردشگران تصور اشتباهی در مورد این کشور دارند.

حتما تصاویر ویتنام را در پس‌زمینه‌ی فیلم‌های جنگی یا پوستر آژانس‌های توریستی دیده‌اید. مناظر زیبا و جذاب این شهر باعث شده که این کشور به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا تبدیل شود.

در ویتنام هر سلیقه‌ای که داشته باشید، جاذبه‌ی گردشگری خاصی برای شما وجود دارد؛ مناظر زیبای طبیعی در خلیج هالونگ و قایق‌سواری در میان جزایر زیبا، معابد تاریخی با معماری دیدنی، مزارع پلکانی برنج و سواحل زیبا از جذابیت‌های ویتنام هستند.

از آنجایی ویتنام سال های زیادی در جنگ و فقر گذرانده، هنوز هم آثاری از آن دوران را دارد. اگر به تاریخ جنگی علاقه دارید، می توانید از موزه های این کشور دیدن کنید.

بهترین زمان برای سفر به ویتنام

آب و هوای این کشور در معرض دو بارندگی موسمی در سال است، اما به دلیل ارتفاع از سطح دریا و وسعت جغرافیایی، موجب تفاوت‌های گسترده‌ی آب و هوایی در این کشور می‌شود. در شمال، رشته کوه‌ها زمستان سختی را تجربه می‌کنند؛ زمستانی سرد و برفی.

جنوب ویتنام عموما گرمایی پایدار همراه با رطوبت بالا دارد. برای بازدید شمال، بازه‌ی زمانی بین نوامبر و آپریل مناسب‌تر است؛ چرا که هوا به خصوص شب‌ها خنک‌تر است. بنابراین دوری از هوای داغ و گردبادها از ماه مه تا اکتبر و باران‌های شدید در جولای و آگوست بهتر است. در جنوب ویتنام فصل آفتابی و خشک از دسامبر تا آپریل می‌باشد.

تور ویتنام

به علت ساختار و مکان این کشور، آب و هوای هر منطقه متفاوت است؛ یعنی فارغ از این که چه وقت از سال در آنجا به سر می‌برید، همواره این شانس را دارید که در بخشی از ویتنام هوای عالی را شاهد باشید.

شهر «هوشی‌مین» معروف‌ترین مقصد گردشگری در بخش جنوبی ویتنام است؛ جایی که دماسنج عددی بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد را نشان می‌دهد و باران در ماه می شروع می‌شود و تا نوامبر ادامه می‌یابد. البته به خاطر داشته باشید که این بارش‌ها جزئی است و معمولا فقط برای مدت کوتاهی آن هم بعدازظهر‌ها اتفاق می‌افتد.

به هر حال باد و باران موسمی در این منطقه رایج است و اگر این ماه‌ها را برای اقامت انتخاب کنید، ممکن است مسدود شدن جاده‌ها و محدود شدن حمل و نقل را نیز شاهد باشید.

فصل کم باران مناطق جنوبی ویتنام از ماه دسامبر شروع شده و تا اواخر آپریل، گرما به اوج خود می‌رسد که باید با توجه به این گرما برنامه‌ریزی کنید. به‌خاطر همین آب و هوای گرم و استوایی که همواره در جنوب ویتنام حاکم است، مردم همیشه در حال بازدید از این مناطق در تمام طول سال هستند.

نحوه سفر به کشور ویتنام

سفر به ویتنام نیاز به دریافت ویزا برای اتباع ایرانی دارد. مدت ویزای ویتنام حداکثر ۱ ماه و مطابق با زمان بلیط رفت و برگشت صادر می‌شود.

برای دریافت ویزای ویتنام نیازی به مصاحبه ی حضوری و یا مراجعه به سفارت نیست. بررسی اولیه‌ مدارک برای صدور ویزا دو یا سه هفته طول می‌کشد و این فرآیند در یک ماه تمام می‌شود. به طور کلی ممکن است ویزا خیلی زود صادر شود یا مدت بیشتری طول بکشد. معمولا تائیدیه‌ی ویزای ورود پس از 6 تا 8 روز کاری اعلام می‌شود.